Свечана академија поводом 90 година постојања школе

Ове године, наша школа прославља деведесет година од како носи име Вука Караџића.

У четвртак, 18. новембра, свечаном академијом смо обележили  овај, за нас, веома значајан јубилеј.

Покушали смо да публику проведемо кроз време, кроз девет деценија, кроз четири раздобља, кроз читав један живот, живот наше школе.

Уз филмску и хорску  музику која је снажно бојила времена предратна и послератна, времена обнове и ентузијазма, времена благостања и просперитета (привидног или не) и времена помало збуњујућег дигиталног света, запловили смо бродом сећања.

Ретроспективом фотографија које су говориле више од речи, повлачили смо паралелу са значајним догађајима  како у свету, тако и код нас.

Сенка читача новина уводила нас је  у нова раздобља облачећи се и у одело  и у дух времена које надолази.

А деца , која су као и увек била на висини задатка, су нас спровела кроз старе учионице са скамијама и строгим учитељима, кроз радне акције младих пионира, кроз час физичког на обали Бегеја  и довела нас до савремене учионице у којој могу слободно да истражују свет око себе.

На крају приредбе, гости су имали прилику да на три пункта погледају презентације  наших новијих активности.

Поносни на наше ђаке и њихове родитеље, само потврђујемо да је привилегија бити део тима Основне школе „Вук Караџић“.

Колектив Основне школе „Вук Караџић“ захваљује се свима који су учествовали у реализацији свечане академије, а нарочито се захваљује учитељици Соњи Љуботина, која је осмилила читав концепт.

Галерију слика можете погледати на званичној фејсбук страници школе.