Учитељице будућих првака прошле НТЦ семинар

Учитељице будућих првака прошле су НТЦ семинар –  функционално знање и неурофизиологија учења.Генерални циљ НТЦ програма је подстицање развоја потенцијала за учење предшколске и школске деце помоћу специфичних активности које се темеље на модерним неуро-физиолошким и психолошким сазнањима, која говоре да се мозак интензивно развија до приближно 5-7. године живота и да је управо због тога од изузетне важности у том осетљивом периоду децу систематично подстицати на оне активности за које је показано да доприносе развоју мозга.Предавачи и аутори су чувени  др Ранко Рајовић,  специјалиста интерне медицине, магистар неурофизиологије и доктор спортских наука, и Урош Петровић, књижевник, аутор 12 књига из подручја књижевности за децу и младе за које је добио исто толико награда.