Посета Оливере Балашевић нашој школи и промоција прве књиге ”Планета двориште”

Оливера Балашевић објавила је своју прву књигу “Планета двориште” и учинила нашој школи част да одржи њену промоцију у једној од наших учионица. Присутни ученици и наставници могли су тог 29.1.2020.године да слушају топле, нежне речи, носталгична сећања Оливере-наратора, некога ко је истим тим ходницима трчао и маштао пет деценија раније…Вратила нам је слике наше школе из тог времена, тих нама добро познатих наставника, који су остали у срцу својих ђака…Посебан осврт Оливера је дала на омиљену наставницу Цецу и улогу коју је имала у њеном ђачком животу. Сећања на мајку, успомене и начин на који их је Оливера оживела, пробудила су и покоју сузу у некима од нас.
Остале су књиге које ће моћи многе наредне генерације да читају и тако разумеју и проникну у неко друго време, неко туђе детињство, а опет тако блиско и тако драго.