Елена Илић на Зимском кампу Црвеног крста у Вршцу

Црвени крст Зрењанин је реализовао, у периоду од 10. до 13. јануара 2022. године, у Одмаралишту Црвеног крста Вршац на Вршачком брегу три значајна догађаја. Реализоване су бројне радионице и интерактивна предавања за ученике петог и шестог разреда.

Елена Илић, ученица одељења V2, била је учесник овог зимског кампа. Осим одмора, упознавања, дружења, спортских активности, шетњи и упознавања природних лепота крајолика, деца су имала прилику да стекну нова сазнања и вештине и да усвоје нове вредности кроз реализовану школу Црвеног крста. Сарадници и Волонтери Црвеног крста Зрењанин су кроз интерактивни рад са децом у групама реализовали радионице из програма: Дифузија, Промоција хуманих вредности, Прва помоћ и реалистички приказ повреда и обољења, Борба против трговине људима као и музичке, плесне, ликовне и креативно – психолошке радионице у зависности од интересовања деце.