Родитељи у улози наставника ПДФ Штампа Eл. пошта

Почетком фебруара, родитељи ученика II/1 одељења, имали су прилику да у одељењу свог детета одрже час из области која их највише занима.

Могли су да представе и своје занимање и на тај начин упознају ученике са свим специфичностима свог посла.

Родитељи су нас одушевили својом креативношћу и умешношћу. Одржали су занимљиве часове, брижљиво осмишљене и вешто реализоване.

Имали су прилику да посматрају децу из новог угла, а деца су на потпуно нов начин доживела своје родитеље и родитеље својих другова.

Ђаци су били толико заинтересовани да су заборавили и на одморе и на ужину.

Фотографије илуструју само делић онога што смо видели и доживели.

Андрејева мама, Отилиа Бухекер Илић, наставник енглеског језика, открила нам је тајну мистичног броја 7 НТЦ методом и научила нас је, између осталог, да певамо на енглеском песму о континентима.

Миличин тата, Милан Милисављевић, професор музике, упознао нас је са коришћењем дувачких инструмената у различитим музичким жанровима и представио нам је трубу-„сунце у оркестру“.

Ханина мама, Марија Папић Ђурић, архитекта, одржала нам је блок часова на тему „Перспектива, светлост и сенка“ и увела нас у тајне позоришта сенки.

Лукин тата, Александар Живановић, лекар, представио нам је рок музику као свој хоби и извео неколико рок нумера певајући и свирајући гитару.

Лукина мама, Ана Митровић, лекар психијатар, разговарала је са децом о емоцијама и понудила им је конкретна решења за превазилажење страхова и треме.

Миличина мама, Сенка Милисављевић, диригент, одржала је праву пробу хора, на којој је, после упевавања, научила децу да певају песму „Машта“.

Еленина и Нађина бака, Драгана Познић, лекар педијатар, одржала нам је изузетно корисно предавање на тему „Брига о себи и другима“.

Ученици су на свим часовима били ангажовани: плесали су, певали, глумили, свирали, причали, отварали се, постављали питања и надасве уживали.

Захваљујемо се родитељима што су се одазвали нашем позиву и уприличили нам незаборавно дружење.

Учитељица

Соња Љуботина