СУДОКУ ПДФ Штампа Eл. пошта

Шта значи СУДОКУ?

„СУ“ на јапанском значи број, а „ДОКУ“ поједини, одређени.

Историја судокуа

1970. први задатак заснован на убацивању бројева појавио се у једном америчком часопису са математичким главоломкама.

1984. Јапанци су почели штампање бројчаних задатака у дневним новинама.

1986. судоку је добио коначан, данас познати облик.

2004. за ту необичну забаву су се заинтересовале британске дневне новине „Тајмс“. Тако је почело судоку “лудило”.

Судоку у нашој школи

Такмичење у судоку-у се у нашој школи организује од 2012. године. Ове године јубиларно пети пут. Први круг такмичења је увек у току Дечије недеље. У првом кругу учествују сви ученици виших разреда, и тада добијамо најбоље решаваоце по разредима(полуфиналисте). У другом кругу (финалу) такмичења, које се одржава у току прве радне недеље јануара, одељенски победници се такмиче за првака школе. Свечана додела награда одржава се уоквиру прославе школске славе Светог Саве.

Зашто баш судоку?

Судоку побољшава памћење код деце и вештину учења. Према недавној студији Британије о загонеткама у учионици, које је спровео Универзитет у Кембриџу,75% наставника тренутно користе загонетке, као што су укрштенице и судоку, као део наставног материјала у учионици – али загонетке се често користе као „забавна“ангажованост, награда студентима или допуна плана учења.

Судоку развија стрпљење и пажњу.

Судоку је прилагодљив мобилним уређајима.

Полуфиналисти у нашој школи за школску 2016/2017. годину су:

V1 Александар Хаммонд

Марко Вујин

Андреа Тот

Гордана Матановић

Честитамo свим полуфиналистима и желимo им пуно успеха у финалу.