Занимљива математика у V-1 ПДФ Штампа Eл. пошта

Ученици петог разреда из математике уче о низу простих бројева, али не и о Фибоначијевом низу. Прости бројеви су важни за математику, али је Фибоначијев низ интересантнији јер се јавља у многим биолошким, физичким и хемијским појавама. Прости бројеви су обавезан део програма математике а Фибоначијеви бројеви нису.

Било је довољно са пар реченица заголицати машту радозналим уценицима V1 и добити дивне резултате.

Расписан је конкурс „Истражи о Фибоначију“, као необавезна активност. Резултати су сјајни!!!!! Жири сачињен од наставника природних наука, технике и технологије и информатике и рачунарства имао је тежак задатак да одабере најбоље. Одушевљени резултатима морамо бар неке да поделимо са вама!!!

1. Презентација ученика Милана Јелића

2. Презентација ученика Милоша Јовчића

3. Презентација ученице Иве Перјатов

4. Презентација ученица Милице Даников, Татјане Лукачев и Лене Вулићевић