Трка у оквиру спортске манифестације „Зрењанински полумаратон“ ПДФ Штампа Eл. пошта

У нашем граду је 8. октобра 2017. године други пут по реду одржана спортска манифестација „Зрењанински полумаратон“, у организацији Спортског удружења „Маратон тим Зрењанин“ и уз подршку Градске управе града Зрењанина. У оквиру ове манифестације су одржане полумаратонска трка (21 km), Трка задовољства (7 km), трка штафета (3 х 7 km) и први пут ове године  трка кроз центар града за ученике основних школа са територије града Зрењанина. Трка основаца кроз центар града је претходила тркама за одрасле и њом је био отворен други по реду Зрењанински полумаратон.

Ученици наше школе су узели учешће, како у трци, тако и као волонтери на пунктовима на којима су тркачи добијали освежење, а и на пунктовима Црвеног крста.

Изузетан резултат су постигле Анастасија Кашаш, ученица 7/2 наше школе, која је освојила ЗЛАТНУ медаљу у категорији девојчице 7-8. разред. У истој трци, Јована Гладић, ученица 8/1, освојила je БРОНЗАНУ медаљу. Честитамо нашим брзим девојчицама! :-)