Занимљива математика ПДФ Штампа Eл. пошта

Током марта месеца ученици VIII – 2  бавили су се  графичким представљањем статистичких података. Део наставе математике осмишљен је као пројектна настава.

У првој фази пројекта ученици су подељени у парове. Задатак сваког пара био је да састави и одштампа анкету за ученике на задату тему. Теме су одабрали сами ученици у договору са наставницом Невеном Марков. Већином се тичу школе и живота ученика у њој.

Друга фаза пројекта подразумевала је анкетирање узорка ученика виших разреда наше школе, у току великог одмора.

У трећој фази требало је средити добијени материјал, обрадити податке, представити их графички, извршити анализу података и донети закључке.

Резултате до којих су дошли ученици су представљали  путем паноа, који су изложени у ходнику школе,  или у виду презентација, које вам овде с поносом представљамо...

Анкету ''Школске униформе'' ученика Јоване Ристин и Николе Ненина, можете погледати ако кликнете овде

Анкету ''Школа'' ученика Зоране Шаргин и Бошка Јањића, можете погледати ако кликнете овде

Анкета ''Интернет'' ученика Теодоре Шпер, Ане Ћосић и Петра Јурковића