Мода шешира ПДФ Штампа Eл. пошта

Дана 15.11.2016. отворена је занимљива изложба у Малом салону Народног музеја Зрењанин. Реч је о гостујућој изложби из Шапца под називом ''Мода шешира''! Назив нас је веома заинтересовао и ученици 5 – 1 су се са разредном Сањом Попов упутили ка музеју.

Успут су били прилична атракција за пролазнике пошто су и сами имали на главама шешире које су правили са учитељицом Соњом Љуботина. У музеју су дочекани са осмехом и свима је било јасно због чега су дошли!

Посматрајући шешире од 20-их година прошлог века па све до шешира које је правила зрењанинска фабрика шешира ''Бегеј'', ученици су се упознали са еволуцијом тог модног детаља и њиховим начином прављења. Било је забавно испробавати шешире и тако улазити у лик дама из времена када су се они носили. Ученици су пожелели да се мода ношења шешира врати, али наравно, што шашавији то бољи!