Светска недеља свемира ПДФ Штампа Eл. пошта

Зрењанинска група наставника природних наука одлучила је ове године да се придружи обележавању Светске недеље свемира, од 4. до 10. октобра, 2016.године.

Наш наставник физике Миша Брацић одлучио је да направи презентацију о животу и раду Николе Тесле, али кроз нешто другачији приступ.

Ученици: Ленка Стојков ( бивша ученица наше школе), Јована Ристин и Борис Бирдић (ученици 8 -2 ) су му свесрдно у томе помогли читајући одломке из Теслине аутобиографије ''Моји изуми''. Концепт презентације је био интересантан највише због тога што нам је наставник Миша причао занимљивости из Теслиног живота и рада, повезујући их са нашом свакодневницом, кроз врло једноставне примере. Цео програм трајао је непун школски час.

Општи утисак је да би ова презентација могла да се одржи свим ученицима виших разреда, и да би тиме стекли добар и разумљив увид у лик и дело највећег светског изумитеља!