Takmičenje u rešavanju sudokua ПДФ Штампа Eл. пошта

Takmičenje u rešavanju sudokua

Prvog petka ove školske godine, učenici koji znaju da rešavaju sudoku, su pred kraj časa matematike, zajedno sa nastavnicom, rešili sudoku najnižeg nivoa težine. Svakog sledećeg petka domaći zadatak je proširen tako što je dodata jedna sudoku tabela. Naravno, sudoku zahtevi su iz nedelje u nedelju bili veći. I, polako se stiglo do prvog sudoku takmičenja u našoj školi.

Takmičenje u rešavanju sudokua

Prvog petka ove školske godine, učenici koji znaju da rešavaju sudoku, su pred kraj časa matematike, zajedno sa nastavnicom, rešili sudoku najnižeg nivoa težine. Svakog sledećeg petka domaći zadatak je proširen tako što je dodata jedna sudoku tabela. Naravno, sudoku zahtevi su iz nedelje u nedelju bili veći. I, polako se stiglo do prvog sudoku takmičenja u našoj školi.

U toku dečije nedelje je održano takmičenje u rešavanju sudokua. Lepo smo se zabavili, vežbali sudoku, a neki su osvojili i nagrade.                                                                   

Nagrađeni su:

Marko Milojević VI2

Sofija Janjić VII1

Ivana Kragujevac VIII1

Mia Anrejić VIII2

 

 

                 Šta znači SUDOKU?

 

               „ SU“ na japanskom znači broj,

               a „DOKU“-pojedini, određeni.

 

 

 

 Istorija sudokua

1970. prvi zadatak zasnovan na ubacivanju brojeva pojavio se u jednom američkom časopisu sa matematičkim glavolomkama.

1984. Japanci su počeli štampanje brojčanih zadataka u dnevnim novinama.

1986. sudoku je dobio konačan, danas poznati oblik.

2004. za tu neobičnu zabavu su se zainteresovale britanske dnevne novine „Tajms“. Tako je počelo sudoku ludilo.