ПДФ Штампа Eл. пошта

Фејсбук групи OŠ "Vuk Karadžić" Zrenjanin - bivši i sadašnji đaci i nastavnici можете приступити кликом на следећи линк.

Facebook – за и против

Ученици VIII-1 су на часовима Грађанског васпитања одлучили да направе презентације којима ће ученицима наше школе ставити до знања да коришћење Facebook-а није увек безазлено и без последица.

Иван Станков и Стефан Обрадовић су истакли позитивне стране Facebook-а и направили увод у серију презентација о негативним утицајима Facebook-а.

Facebook – за и против

Јована Вуковић и Нина Дракулић причале су о ''виртуелном лику'',тј. лажном представљању људи на њиховим профилима.

Маријана Попов и Дејана Гладић указале су на лош утицај апликације ''Двобој'', која доводи до јавног понижавања, срамоћења и директног утицања на самопоуздање особа које су губитници у тим ситуацијама.

Славица Михајловић и Маријана Попов упознале су ученике са појмом педофилије и могућностима да са таквим особама дођу у контакт на Facebook-у и како да реагују ако се тако нешто деси.

Презентација њихових радова одржана је током претходне две недеље ( од 20. до 30.марта) на часовима одељенског старешине у одељењима IV-1,IV-2,

V-1 и V-2. Било је занимљиво слушати питања и одговоре који су размењивани путем ове вршњачке едукације.

У прилог овој презентацији ученици су снимили краћи филм чији је циљ да упозори на опасности којима се деца могу изложити ако несмотрено користе Facebook и верују људима које лично не познају, а прихватају их за пријатеље и пуштају у свој живот.

Илустрација - Наташа Станаћев