Такмичења 2010/11 ПДФ Штампа Eл. пошта

Резултати са такмичења ученика у школској 2010/11. години

И ове године значајан број ученика и наставника школе је учествовао  на такмичењима. Понавља се иста проблематика која је пратила такмичења и претходних година. Једни те исти ученици се такмиче из више предмета, што умањује њихов успех по вертикали. Дешавало се да се ученик  истога дана такмичи из два предмета, покаже добре резултате али недовољне за квалификацију за републичко такмичење. И поред тога  показани резултати на општинским и окружним такмичењима су добри.

Резултати са такмичења ученика у школској 2010/11. години

ОПШТИНСКА ТАКМИЧЕЊА

На општинском такмичењу из биологије, Патришко Петар, ученик 7/2 одељења је освојио ДРУГО место. Марјан Андрејић из 8/2 је такође освојио ДРУГО место

На општинском такмичењу из енглеског језика, Цвијановић Јован, ученик 8/1 одељења, освојио је ТРЕЋЕ место.

Одбојкашка женска екипа је у оквиру „Лиге за 5. и 6. разред у одбојци за девојчице“ је победила екипу „Његоша“ са 2:1 и овом победом учврстила прво место на табели.

Наши шахисти су учествовали на шаховском турниру,  Белић Јован ученик 3/1 је освојио 1. место а Дорошков Урош, такође ученик 3/1,  2. место

На такмичењу из математике, Оливера Сандо (6/2) је освојила највећи број бодова (90)  међу ученицима 6-ог разреда, а Селена Елековић (5/1) је друга по броју бодова на листи ученика 5-ог разреда.

На такмичењу из српског језика, 5 наших ученика је освојило ДРУГО место: Тамара Михајловић и Јасмина Колџић из 5/1, Дејана Гладић из 7/1, Бојана Марчићев из 7/2 и Душан Миланков из 8/2.

На такмичењу из хемије, Дејана Гладић и Бојана Марчићев су освојиле ПРВО место, а Милица Јањић из 7/2 ДРУГО место.

На такмичењу из географије, Вања Белић (8/2) је освојио ДРУГО место, а Милош Ружин из 8/1 ТРЕЋЕ место.

Ученица 6/2 одељења Емилија Лукић је освојила  ДРУГО место из историје, а ученик 7/1 Димитрије Бугарин је освојио  ТРЕЋЕ место.

На такмичењу из видео-технике, Станков Иван, ученик 7/1 је освојио ДРУГО место, а Санто Александра из истог одељења ТРЕЋЕ место.

У суботу 19. фебруара је одржано општинско такмичење из физике на ком су учествовали и ученици наше школе. Оливера Сандо, ученица 6/2 одељења је освојила ПРВО место, Емилија Лукић и Михајло Омаљев из истог одељења деле ДРУГО место, а Милан Милинков је освојио ПОХВАЛУ. Ана Видрић (7/1) је освојила ПОХВАЛУ

У петак 04. фебруар 2011.одржано је општинско и окружно такмичење из гимнастике. Наша ученица Раданов Александра из 5/2 је освојила ПРВО место и пласман за републичко такмичење. Честитамо Александри и наставници Славици које доприносе промоцији наше школе.

На окружном такмичењу у гимнастици које је одржано у Новом Саду, наша Александра Раданов, ученица 5/2 је освојила ТРЕЋЕ место. Честитамо Александри на овако значајном успеху и представљању школе.

10.03.2011.

Протеклог викенда, у Зрењанину је одржан међународни џудо турнир.

Нашу школу је представљала Јована Маринков, ученица 4/2 разреда и освојила је друго место и сребрну медаљу.

На Првенству основних школа у шаху,одржаном 08.или 09.04.2011. нашу школу су представљали: Урош Дорошков, Сима Војин и Јован Белић из 3/1, Марица Тешић из 7/2 и Федор Љуботина из 8/1.  Шаховска екипа ОШ „Вук Караџић“ је освојила  ДРУГО место.

ОКРУЖНА ТАКМИЧЕЊА

На окружном такмичењу из ТИО, Иван Станков из 7/1 је освојио ДРУГО место и пласирао се за републичко такмичење.

На окружном такмичењу из математике, Иван Галић и Никша Спорин из 4/1 и Селена Елековић из 5/1 су по броју бодова на другом месту.

На окружном такмичењу из биологије, које је одржано у недељу, ученик 8/2 Анрејић Марјан је освојио ТРЕЋЕ место

На окружном такмичењу из српског језика, Тамара Михајловић, ученица 5/1 одељења, освојила је ТРЕЋЕ место.

На математичком такмичењу „Мислиша“ које има ниво републичког такмичења, наши ученици су постигли следеће резултате:

Бирдић Борис и Ристин Јована из 2/2 су освојили похвале, а Ћосић Ана из истог одељења има максималан број поена и ПРВУ награду. Којић Лука, Дорошков Урош, Турински Јована из 3/1 и Милекић Катарина из 3/2 су освојили ПОХВАЛЕ. Ђурас Јана из 4/2 је освојила похвалу. Јањић Софија и Колџић Јасмина из 5/1 су освојиле ПОХВАЛЕ, а Елековић Селена из истог одељења је освојила ДРУГУ награду

На окружном такмичењу из физике, Оливера Сандо, ученица 6/2 одељења је освојила ДРУГО место.